Vejetaryen Sofraların Yeni Gözdesi VEGGY

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Et ürünlerine vejetaryen alternatif olarak geliştirilen ve bitkisel proteinler ile hazırlanan Veggy sunduğu çeşitlerle sofralardaki yerini alıyor. Sadece vejetaryenler değil, bazı öğünlerinde et yemek istemeyenler, ete alternatif arayanlar da Veggy ürünlerini zevkle tüketiyor.

Etten bile yüksek proteine sahip Veggy’nin Bitkisel Schnitzel, Bitkisel Köfte, Bitkisel Döner ve Bitkisel Sote çeşitleri bulunuyor. Bunların yanı sıra önümüzdeki dönemde Bitkisel Sosis, Bitkisel Burger Köftesi ve dilimli ürünler de tüketiciye sunulacak. Uzun vadedeki hedef ise ürünleri sadece organik hammaddeler ile hazırlamak.

Etten daha yüksek protein…

Et ürünlerini aratmayacak lezzetteki bu çeşitler %100 GDO’suz bitkisel protein içeriyor ve hayvansal madde, koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan hazırlanıyor.

Et yemeyi tercih etmeyen ya da en azından bazı öğünlerinde ete alternatif arayanlar düşünülerek geliştirilen “Veggy”, protein ihtiyacını üst düzeyde karşılıyor. Et hissi veren bu ürünlerin besin değerleri açısından da etle benzerlikleri var. Protein oranları etten yüksek; bitkisel kaynaklı beslenenlerde eksikliği görüldüğü iddia edilen demir ve B12 vitaminini de yüksek oranlarda içeriyorlar. Veggy ürünlerinin en önemli özelliklerin biri yalnızca Amerika’da üretilen özel bir maya kullanılması. Bu maya hem B12, hem de diğer B vitaminleri açısından çok zengin. Ayrıca, ürünler sadece zeytinyağı içerdiğinden kolesterol problemi olanlar için de ideal. Veggy ürünlerinin ana malzemelerinden biri de soyadan imal edilen ama peynire benzer bir yöntemle yapılan Tofu.

Vegyy ürünleri çiğ ve dondurulmuş olarak değil, “pişmiş hazır yemek” olarak tüketiciye sunuluyor. İçerisinde koruyucu olmamasına rağmen, üretim tekniği sayesinde de +4 derecede 6 ay raf ömrüne sahip bulunuyor.

İstanbul’da bazı gurme marketlerde satışına başlanan Veggy, kısa bir süre sonra daha yaygın olarak tüketicilere ulaşacak.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s