İş Bankası Altın Buluşmaları Bursa’da devam ediyor

İş Bankası, altına güvenle yatırım yapmak isteyenleri, altınlarını şubelere getirerek çalınma ve kaybolma riski olmadan yatırım yapmaya davet ediyor.

İş Bankası ve İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) arasında yapılan protokol çerçevesinde İş Bankası şubelerinde gerçekleştirilmekte olan Altın Buluşmaları Ağustos ayında da devam ediyor. Etkinlik kapsamında altınlarını ya da ziynet eşyalarını İş Bankası şubelerine getirenlerin altınlarının 995/1000 saflıktaki gram karşılığı, şubelerde görevli bulunan İAR eksperleri tarafından belirleniyor. Altınlarını şubeye getiren müşterilerle mutabık kalınması sonucunda, belirlenen gramajda altın müşterilerin Vadesiz Altın Mevduat hesabına aktarılarak kaydileştiriliyor. İstenirse ayrıca Vadeli Altın Mevduat hesabı da açılarak kişilere mevcut altınlarının üstüne gram altın kazanma imkânı da tanınıyor.

Haziran ayında başlayan ve Temmuz ayı sonu itibariyle toplam 22 ilde gerçekleştirilen İş Bankası Altın Buluşmaları etkinlikleri Ağustos ayında yeniden Bursa ile devam ediyor. Altın Buluşmaları 7-8-9 Ağustos’ta Bursa şubesinde, 14-15 Ağustos’ta ise Nilüfer şubesinde gerçekleştirilecek.

Uygulama ile ilgili bilgi veren İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdal Aral altının Türkiye’de geleneksel yatırım araçlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Öncelikle uzun vadede yatırımcısının risklerden koruduğu tescillenmiş bir yatırım aracı olarak güvenli liman özelliğini hiç kaybetmemiştir. Ancak altını evde saklamak ve korumak oldukça risklidir. Bu nedenle İş Bankası olarak altına yatırım yapmak isteyen herkesi “Altın Buluşmaları” uygulamamızla altınlarını İş Bankası Şubelerine getirmeye ve çalınma ve kaybolma riski olmaksızın yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s