OSMANGAZİ ROTARY KULÜBÜ YENİ YÖNETİMİ PROJELERİNE HIZLI BAŞLADI

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Başkan Yücel ; 2012-2103 dönemi temamız ‘Hizmet Yolu ile Barış ‘ ile yardımlaşma ve sosyal sorumluluk projelerine öncü ve destek olmaya hazırız’

Osmangazi Rotary Kulübü 2012 – 2013 dönemi yeni başkanı Nur Yücel ve yönetim kurulu yeni dönem çalışmalarına hızlı başladı. Dönem teması ‘Hizmet Yolu ile Barış ‘ kapsamında çalışmalara başlayan Osmangazi Rotary Kulübü Yönetimi Kınarışıklar Köyü’ne ziyaret etti. Bursa’ya 65 km uzaklıkta Kıranışıklar Köyü’ne ziyaret gerçekleştiren Osmangazi Rotary Kulübü 55 aileye gıda-erzak paketi, köy kütüphanesine 235 adet kitap, köy anaokulu ve çocuklarına zeka oyunları ve muhtelif oyuncaklar dağıttı ayrıca 170 öğrencinin eğitim gördüğü köyün harabeye dönmüş ilkokul binası ile ilgili köyün muhtarı ve okul müdürü ile görüşen Osmangazi Rotary Kulübü Yönetim Kurulu, ihtiyaçları tespit ederek gerekli hizmetin başlatılması için çalışmalara başladı.

Rotary 3. Gurup Kulüpleri ortak projesi ile kurulan İftar Çadırı ile Bursa’da bir ilk gerçekleştirdi !

Osmangazi Rotary Kulubü, 3. Grup Rotary Kulüpleri,Karagöz Rotary, Yıldırım Beyazıt Rotary, ve İnegöl Rotary Kulüpleri ile birlikte biraraya gelerek Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi acil karşısındaki çamlık alanda kurdukları Rotary iftar çadırı ile 300 kişiye yemek verdiler.

Bayrama kadar her akşam iftar çadırı kurulacağını bildiren Osmangazi Rotary Kulübü başkanı Nur Yücel yaptığı açıklamada “ Ramazan ayı boyunca Tıp fakültesinde yemekhane kapalı, kurulan bu iftar çadırı ile hasta yakınları, başka şehirlerden gelen ziyaretçiler ve öğrencilere yemek vermeyi hedefledik .Yardımlaşma ve sosyal sorumluluk projelerine elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s