BU TATİL BAŞKA TATİL

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Deniz,kumsal, güneş değil bu tatilin adı… Bu tatilin adı ruhsal arınma! Mesleki adıysa, spiritüel yaşam koçu. Peki , spiritüel yaşam koçu ne demek? Türkiye’de parmakla gösterebileceğiniz bu mesleğin ayrıntılarını HAKAN MERİH’le konuştuk. İşte o röportaj…

– Öncelikle”spiritüel yaşam koçu” ne demek?

( Hakan Merih) : Öncelikle spiritüel kelimesini açalım. benim bu yaşamda bir düşüncem vardır. “madde maddeyi kurtarmaz ruh maddeyi kurtarır.” yani bu kelime maddeden çok maneviyatla ilgili. Allah sevgisiyle ilgili. Açıkçası, ben bir kişiyle konuşurken onun ruhunu hissediyorum. Sohbet koyulaştıkça , sorunlar belirginleştikçe ve de kutsal bilgiler devreye girdiğinde “ruhsal arınma” süreci başlıyor.

– Peki size gelenler,hangi sorunlarla geliyor?

( Hakan Merih): Yaşamın içerisindeki renklerle geliyorlar. Bu çoğu zaman gri oluyor. Konuştukça daha doğrusu ruhlarımız konuştukça o renk, beyaza dönüşüyor.

– Peki beyaza dönüşme sürecini biraz daha açalım mı?

( Hakan Merih): Biliyorsunuz ki tüm renkler beyazın içindedir. Yani spiritüel anlamda tüm renkler tekte buluşur. Şöyle bir düşünün. Hayatımızın bir döneminde maviyi ,bir döneminde sarıyı, bir diğer dönemindeyse kırmızıyı, yani tüm 7 ana rengi öğrenip hatta bir şekilde yaşayıp, yaşatmak istiyoruz. Ama tüm bunları yaşarken bir de bakmışsınız ki önünüzde ne gidecek yol kalmış ne de yaşayacak başka bir renk. Aslında en başta beyazın içinde bütün renklerin olduğunu bilseydik bu kadar zaman kaybetmeyecektik. Bizler hayatın anlamını bilmeden yaşıyoruz. Kıymetini çok sonra anlıyoruz. İşte ben, kişi de bu farkındalığı yaratıp ona; “Farkındalığımız zamanı kaybetmek değil, farkındalığımız zamanı kazanmak olmalı” mesajını veriyorum…

– Size gelenlerle yaptığınız ruhsal arınma sonucunda beyaz rengin içinde tüm renklerin olduğunu hatırlıyorlar mı? Bu arınmanın sonu nasıl tamamlanıyor?

( Hakan Merih): Olmaz mı?. Şöyle bir düşünün. Karanlığın içindesiniz. Ve size uzaktan elinde mum ışığıyla biri geliyor. Yaklaştıkça, yani sorunlar giderildikçe mum ışığı büyüyüyor. Bir de bakıyorsunuz ki elinde ışıkla gelen kişi, sizin ışığınız olmuş, sizi aydınlatmış. SİZ IŞIK OLMUŞSUNUZ. İşte bütün sihir burada…

– Ruhsal arınma zamanı ne kadar sürüyor?

(Hakan Merih): Bugüne kadar çok bakımlar yaptım. Kişi en fazla 4- 5 saatte tam anlamıyla kendini buluyor. Çünkü günümüzdeki insan ilişkilerinde bence en büyük sorun insanların birbirini dinlememesi. Ben onları hem dinliyorum hem de ruhlarını hissediyorum.

-Ruhsal arınma ihtiyacı duyanlar, içini dökmek isteyenler, sorunlarına çözüm bulmak isteyenler size nasıl ulaşıyor?

(Hakan Merih): BenAntalya Çamyuva’da ,üç dostum ile Berke Ranch Otel in işletmesini yapıyorum . Bana ilk adımı atmak isteyenler http://www.hotelberkeranch.com adresinden veya facebook adresimden ulaşabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s