500 LİMİTLİ ‘’AMERİKA VESPUCCİ’’ KALEMİ İLE KEŞİF SIRASI SİZDE.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

“Rüyalar ülkesi” Amerika’ya ismini veren Floransalı gezgin Amerigo Vespucci’ye Floransalı kalem devi Visconti’den müthiş koleksiyon…

Yeni Dünya’nın kurulduğu kıta olan Amerika’nın keşfini gerçekleştiren Amerigo Vespucci, “Avrupa’dan, Asya’dan hatta Afrika’dan bile çok sayıda insan ve hayvan tarafından mesken edilmiş bu kıtayı keşfettim…” sözlerini söylediğinden bu yana tam 500 yıl geçti…

Floransalı gezginin 500. ölüm yıldönümü için İtalyan kalem devi Visconti çok özel bir kalem tasarladı.

Bu hayati 500’üncü ölüm yıldönümünü anmak için bir kalem tasarlarken Visconti öncelikle Vespucci’nin kendi yolculuğundan ve Waldeseemuller’in 1507’de meşhur haritayı çizmesinden ilham aldı.

Bir kalemde haritanın tamamını kullanmak imkansızdı ve bu yüzden Avrupa ve Amerika’nın tasvir bölümleri seçildi. Grafik çalışma içine mükemmel Visconti süsleme tekniği ve ışık gölge oyunu kullanıldı sonuç neredeyse Vespucci’nin seyahatleri kadar şaşırtıcıydı. Neredeyse tabloyu andıran gravür kalitesi en belirgin ayrıntıları..

Böyle özel bir parça özel bir sunum kutusu olmadan var olamazdı ve bunun için Visconti çeyrek kadran ile bağlantılı usturlap şeklinde bir kutu tasarlayarak Vespucci’nin yolculuğunu tamamladı ve 500 adet ile sınırlı sayıda üretilen bu özel kalem 4000 euro fiyatı ile Türkiye’nin seçkin, lüks mağazalarında satışa sunuluyor. Ayrıca art kalem tarafından özellikle koleksiyononerler için kişiye özel vip hizmet sunulacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s