Bursa Modern bünyesinde açılacak Bahçeşehir Koleji gümbür gümbür geliyor…

“5 yaşındaki çocuğunuz okula hazır mı?” sorusuna Bilimsel Çözüm sunan ve Sinpaş GYO Bursa Modern’in bünyesinde 2012-2013 eğitim yılı ile birlikte yeni tesislerinde faaliyete giren Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Şubesi, 13 Eylül 2012 Perşembe günü Türkiye’de ilk kez yeni eğitim sistemine ve Türk toplumuna uygun olarak çok disiplinli bir ekip tarafından geliştirilmiş bir test hazırladı.

Yeni eğitim yasasına göre çocuklarını bir yıl önce 1.sınıfa kayıt yaptıracak siz anne ve babalara  okula başlama yaşı gibi kritik bir noktada bilimsel bir araçla veri sunmak ve doğru yönlendirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Kolejleri’nin girişimiyle Türk akademisyenler  tarafından yeni müfredata göre “Bahçeşehir Okula Hazırlık Testi”  geliştirildi.

Bahçeşehir Okula Hazırlık Testi (BOHT) bilimsel literatüre girmiş pek çok test geliştiren New York Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selçuk Şirin başkanlığında uzman bir ekip tarafından 60-66 aylık çocukların okula akademik olarak ne denli hazır olduklarını ölçmek için tasarlandı. BOHT’u piyasada kullanılan diğer testlerden ayıran en önemli özellikleri; bu testin tamamen Türkiye toplumu ve eğitim sistemi gerçeklerinden hareket ederek geliştirilmiş olması ve Türk eğitim sistemindeki son değişiklikleri dikkate alarak hazırlanmış olmasıdır. İkinci bir tema da testin çok disiplinli bir ekip tarafından geliştirilmiş olmasıdır. Ekipte Gelişim Psikoloğu (New York Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selçuk Şirin), okul öncesi eğitim araştırmacıları (Hacettepe Üniversitesi’nden Dr. Tülin Güler ve ODTÜ’den Dr. Refika Olgan) ve okul öncesi eğitim uygulamacısı (Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Psikolog Demet Köklü) uzmanlar yer almaktadır.

BOHT’u piyasada kullanılan diğer testlerden ayıran en önemli özelliklerinden biri, bu testin tamamen Türkiye toplumu ve eğitim sistemi gerçeklerinden hareket ederek Türk eğitim sistemindeki son değişiklikleri dikkate alarak hazırlanmış olmasıdır. Testin dayandığı görsel materyaller de bilgisayar ve televizyonla haşır neşir olan yeni kuşak çocukların rahatlıkla uyum sağlayacağı bir estetik renkliliğe sahip olup, var olan diğer pek çok testin siyah beyaz fotokopi kağıdıyla basıldığı dikkate alındığında BOHT, çocukların dokunabileceği renkli dizaynıyla onların okula hazırlık seviyesini sıkmadan ve gereksiz yere test kaygısını arttırmadan ölçebilmektedir.

Bahçeşehir Okula Hazırlık Testi, sosyal sorumluluk anlayışıyla daha geniş kitlelere ulaştırmak için Türkiye’nin 7 bölgesinde hizmet veren tüm Bahçeşehir Koleji Anaokularında,  İlköğretim Okullarında ve  Uğur Dershanesi şubelerinde ücretsiz olarak Rehberlik Servisi’nden randevu alınarak uygulanacaktır.

Siz de çocuğunuzu okula gönderme konusunda kararsızlık yaşıyorsanız ve çocuğunuzun akademik olarak  1.sınıfa hazır olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız 444 51 22 Çağrı Merkezimizi arayarak size en yakın eğitim kurumumuzdan randevu alabilir, birimsel verilere dayanarak çocuğunuzun okula başlaması ile ilgili en doğru kararı verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s