“Denizin Ruhu” Turkuazoo Akvaryum’da Hayat Buluyor

Dünyaca ödüllü fotoğraf sanatçısı Tahsin Ceylan’ın sualtı canlılarının yaşamlarını anlatan sergisi “Denizin Ruhu”, Türkiye’nin İlk Dev Akvaryumu Turkuazoo’da ziyartçilerle buluşuyor!

“Su, kış güneşiyle aydınlanan kutuplarda, cam yeşiliyle buz mavisi arasında gider gelir. Derinlere indikçe maviden laciverte değişir. Sonsuzmuş gibi görünen okyanus çukurlarında, sadece siyahtır. Okyanusların mavisiyle kuşatılmıştır kıtalardaki renkler. Tıpkı prizma gibi, okyanuslarda güneş ışığını çözümler ve renklerine ayırır. Kırmızının sıcaklığı ilk birkaç metre derinlikte yok olurken, yüksek enerjili mavi derinlerdeki yolculuğuna devam eder. Dünya’ya uzaydandan bakanlar için burası, mavi bir gezegendir. Mavi yerkürenin hakim rengidir. Oysa, doğanın tüm bu yaratıcı çabası, bir bardak suda kaybolur. Su şeffaflaşırken, sanki ruhunu kaybeder. Mavi, Denizin Ruhudur….” diyor dünyaca ödüllü fotoğraf sanatçısı Tahsin Ceylan…

Tahsin Ceylan’ın kitabında yer verdiği bu satırlar, şimdi karelere yansıyor! Bayrampaşa’da bulunan, ilginç sualtı canlıları ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Turkuazoo Akvaryum, Tahsin Ceylan’ın ‘Denizin Ruhu’ adlı sergisini ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Dalış eğitmeni ve ödüllü fotoğraf sanatçısı olan Tahsin Ceylan tarafından hayata geçirilen ‘Denizin Ruhu’ sergisinde, sualtı dünyasını yansıtan birbirinden ilginç fotoğraflar bulunuyor.

Aynı doğa ve çevreyi paylaştığımız diğer canlıları tanımak amacıyla düzenlenen ‘Denizin Ruhu’ adlı sergi, 2 ay boyunca Turkuazoo Akvaryum fuaye alanında ziyaret edilebilecek.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s