İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa’da…

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İzocam ve İFSAK işbirliğinde gerçekleştirilen Enerji’k Bakış projesi, İstanbul Modern Sanatlar Galerisi, Ankara, Adana, Kıbrıs, İzmir ve İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Sanat Galerisi’nin ardından yedinci sergisiyle Bursa’da…

Çok sayıda ünlü ismin eserlerinin yer aldığı “Enerji’K Bakış” sergisi, 5–26 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa Kent Meydanı AVM’de Bursalı sanatseverlerle buluşacak.

İzocam ve İFSAK, gelecek nesillere enerji konusunda ışık tutmak, çocukların ve gençlerin enerji verimliliğine farklı bakış açıları geliştirmesini teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği “Enerji’K Bakış” projesi ile sanat ve enerjiyi bir araya getiriyor.

“İFSAK (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) ile birlikte yürütülen ve küratörlüğünü Yalçın Savuran’ın üstlendiği proje kapsamında, aralarında birçok tanınmış ismin de yer aldığı, farklı meslek gruplarından birçok kişi “enerji”yi sanatsal yaklaşımla yorumluyor.

Sergilenen eserlerin bir albüm haline getirilip gelecek nesillere ışık tutacak bir sanat rehberine dönüştürüldüğü “Enerji’K Bakış” sergisinde “Enerji Verimliliği” temalı 120 fotoğraf ve o fotoğraflardan yola çıkarak yazılmış 120 metin ve karikatür ile birlikte bu projeye özel hazırlanmış iki beste, bir kısa film ve bir animasyon film yer alıyor. Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de destek verdiği sergide, küresel gündem konuları arasında yer alan enerji verimliliği teması işleniyor.

Ataol Behramoğlu, Kadir İnanır, Sunay Akın, Bülent Emin Yarar, Rıza Kıraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oğuzhan Akay gibi farklı disiplinlerden isimler projeye yazıları ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzağaç, İzzet Keribar, Tayfun Pirselimoğlu, Selim Demirdelen, Sıtkı Kösemen, Merih Akoğul, Timurtaş Onan, Abdurrahman Antakyalı gibi isimler de fotoğraflarıyla yer alıyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçaların bestecisi Özkan Samioğlu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliliği” temasından hareketle hazırladıkları bestelerin yanında yine aynı tema üzerinde Rıza Kıraç tarafından “Aşk Olsun Murat” isimli bir kısa film çekildi ve Anıl Tortop tarafından çekilen “Zerre” isimli canlandırma film de projeye dâhil edildi.

5 Eylül tarihinde Bursa Kent Meydan AVM’de kapılarını açacak “Enerji’K Bakış” sergisi 26 Eylül’e kadar sanatseverleri ağırlayacak.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s