BU ÖZEL TASARIM ÇANTALAR TOHUMLARI KORUYOR

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

unnado.com’da satışa sunulan tamamen doğal malzemeden üretilmiş bez çantaların geliri, Buğday Derneği’nin yerli tohumların korunması ve yaygınlaştırılması için yaptığı çalışmalara aktarılıyor.

Türkiye’nin anne, bebek ve çocuklara yönelik ilk alışveriş kulübü http://www.unnado.com, NTV Yeşil Ekran’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan bez çantalardan oluşan özel koleksiyonu çocuklarının geleceğine önem veren anne ve babaların beğenisine sunuyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin çabalarına destek olmak için Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Nihan Peker ve Özlem Kaya’nın tasarladığı bez çantaların satışından elde edilecek gelir, Buğday Derneği’nin yerli tohumların korunması ve yaygınlaştırılması için yaptığı çalışmalara aktarılıyor.

5. yılına giren ve ana konusu gıda olan ‘NTV Yeşil Ekran’, ünlü tasarımcılara hazırlattığı çantalarla, Türkiye’de güvenli gıdanın sigortası yerli tohumların korunması için çalışan Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin çabalarına destek oluyor. Dernek, yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’nin kaybolmakta olan yerel tohumlarının bulunması, doğa dostu çiftliklerde ekilmesi ve hasat edilen tohumların paylaşılarak yaygınlaşmasını sağlıyor. Farklı ihtiyaçlar düşünülerek iki farklı boyutta tasarlanan çantalar, alışveriş çantası ya da plaj çantası olarak kullanılabiliyor.

unnado.com’da 20 TL’ye alacağınız her çantayla siz de bir tohumu kurtarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s